Türkiye
 

Sıkça Sorulan Sorular

IKEA Mağazaları

IKEA’da Alışveriş

IKEA Ürünleri

Ödeme

İade ve Geri Ödemeler

Nakliye ve Montaj

Garanti

IKEA Katalog

IKEA Kurumsal

Çocuk Oyun Alanı

IKEA Aile Kart

IKEA Mağazaları

1. IKEA mağazaları hangi gün ve saatlerde açık?
IKEA mağazaları haftanın yedi günü sabah saat 10:00’dan akşam saat 22:00’ye kadar açık. Bayram ve tatillerle ilgili uygulamalarımızı Müşteri Hizmetleri'ni telefonla arayarak öğrenebilirsiniz.

Restoran Çalışma Saatleri

IKEA Bayrampaşa, Ankara, Bursa, İzmir Restoranları haftanın 7 günü, 09:30-21:30'a kadar açıktır.
IKEA Ümraniye Restoranı haftanın 7 günü, 07:30-21:30'a kadar açıktır.

2. IKEA Ümraniye mağazasına nasıl ulaşabilirim?
Asya yakasından geliyorsanız:
TEM otoyolunda, Asya’dan Avrupa’ya doğru ilerlerken Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne gelmeden ŞİLE/SANCAKTEPE çıkışından çıkın. Sağınızda IKEA mağazasını göreceksiniz. Ümraniye tabelasını takip ederek mağazamıza ulaşabilirsiniz.

Avrupa yakasından geliyorsanız:
TEM otoyolunda, Avrupa’dan Asya’ya doğru ilerlerken Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü geçtikten sonra ŞİLE/SANCAKTEPE çıkışından çıkın. Sağınızda IKEA mağazasını göreceksiniz. Ümraniye tabelasını takip ederek mağazamıza ulaşabilirsiniz.

İETT ulaşım bilgileri:
Kadıköy (20Ü, 10M), Beykoz (11H), Bostancı (19D), Levent (122L), Mecidiyeköy (122C);
Üsküdar’dan mağazamıza ulaşım Üsküdar-Dudullu minibüs hattı ile yapılabilir.

3. IKEA Bayrampaşa mağazasına nasıl ulaşabilirim?
Bahçeşehir, Avcılar İstikametinden TEM yolunu kullanarak geliyorsanız:
TEM yolunda ilerlerken Aksaray tabelasından bağlantı yoluna girin. Önce Kuru Gıda ve Sebze Hali tabelasından içeriye, sonra tekrar Kuru Gıda ve Sebze Hali –Otogar tabelasından içeriye girin. Otogar çıkış kapısına geldiğinizde solunuzda IKEA mağazasını göreceksiniz.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü istikametinden geliyorsanız:
TEM yolunda ilerlerken Otogar-Aksaray tabelasından bağlantı yoluna girin. Kuru Gıda ve Sebze Hali tabelasından içeriye sonra tekrar Kuru Gıda ve Sebze Hali –Otogar tabelasından içeriye girin. Otogar çıkış kapısına geldiğinizde solunuzda IKEA mağazasını göreceksiniz.

E-5’ten geliyorsanız:
Bayrampaşa-Otogar tabelasından bağlantı yoluna girin. Kartaltepe tabelasını takip edin. İlk sağda IKEA tabelasını ve IKEA giriş yolunu göreceksiniz.

Aksaray istikametinden geliyorsanız:
Menderes Bulvarını devam ederek TEM bağlantı yolundan girin. Kartaltepe tabelasından içeriye girin. İlk sağda IKEA tabelasını ve IKEA giriş yolunu göreceksiniz.

En yakın metro ve otobüs durağı:Kartaltepe/Kocatepe durağıdır.

İETT ulaşım bilgileri:
Mecidiyeköy (75O), Taksim (83O), Eminönü (91O), Bakırköy (98O)
IKEA Bayrampaşa mağazasına gitmek için inmeniz gereken durak OTOGAR durağıdır.

Hafif METRO ulaşım bilgileri:
Aksaray-Havalimanı hattı metrosu
KARTALTEPE/KOCATEPE durağı IKEA Bayrampaşa mağazasına en yakın duraktır.

4. IKEA Bornova mağazasına nasıl ulaşabilirim?
Balıkesir, Akhisar, Manisa’dan geliyorsanız:
İzmir’e geliş güzergâhında Bornova sapağına girin. Ege Üniversitesi Hastanesi-Konak yönünde devam edin. Şifa Hastanesi yol ayrımından sola yönelerek Aydın otobanına girin. Yolu soldan takip ederek 2. Sanayi/Yeşilova ayrımına kadar gelin. Buradan sağa sapın. Kavşaktan sola dönerek Mevlana Mh. yönünde devam edin. Solunuzda IKEA mağazasını göreceksiniz.

Didim, Aydın, Kuşadası, Bodrum, Çeşme, Urla, Seferihisar, Gümüldür, Narlıdere, Balçova’dan geliyorsanız:
Otoban gişe çıkışlarından sonra Bornova sapağına girin. Yol boyunca Ege Üniversitesi Hastanesi tabelalarını takip edin. Bu istikamette sağdan devam ettiğinizde Mevlana Mh. tabelasını göreceksiniz. Buradan sağa saptığınızda solunuzda IKEA mağazasını göreceksiniz.

Çanakkale, Foça, Karşıyaka, Alsancak, Konak, Hatay, Buca’dan geliyorsanız:
Bornova güzergâhında Ege Üniversitesi Hastanesine doğru devam edin. Ege Üniversitesi Hastanesi’ne gelmeden önce Çeşme/Aydın otoban ayrımından girin. Devamında 2. Sanayi/Yeşilova yolunu tercih ederek ilk kavşaktan sola dönün. Mevlana Mh. yönünde solunuzda IKEA mağazasını göreceksiniz.

ESHOT Ulaşım bilgileri:
Bostanlı (130), Çiğli (542), Alsancak-Gümrük (62-63), Buca (515), EVKA 4 (565-568), EVKA 3 (314), Pınarbaşı (67-267), Gaziemir (90/62-63);

METRO ulaşım bilgileri:
Üçyol-Bornova hattı metrosunun BORNOVA durağı IKEA Bornova mağazasına en yakın duraktır.

5. IKEA Bursa mağazasına nasıl ulaşabilirim?
IKEA Bursa mağazası, Yeni Yalova yolu üzerinde Anatolium alışveriş merkezi yanında bulunmaktadır. Bursa’dan Yalova istikametine devam ederken Demirtaş kavşağını kullanarak Terminal yönüne doğru dönüş yaparak mağaza girişine ulaşabilirsiniz. Yalova yolundan Bursa istikametine ilerlerken üst geçite gelmeden sağ tarafta otopark girişini kullanabilirsiniz.

BURULAŞ ulaşım bilgileri:
Terminalden geliyorsanız: 38, 43H, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ve 98
. Şehreküstün’den geliyorsanız: 17, 19E
Uludağ Üniversitesi Öğrenci Yurdu’ndan geliyorsanız: 93E
Demirtaş’tan geliyorsanız: 17D
Gürsu Mevkii’nden geliyorsanız: 91G.
Mudanya İskelesi’nden geliyorsanız: F1
Kurşunlu Mevkii’nden geliyorsanız: 3K numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

6. IKEA Ankara mağazasına nasıl ulaşabilirim?
Kızılay’dan gelirken İçcebeci istikametine yönelin ve Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin önünden Dikimevi’ne çıkın. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ni geçerek Abidinpaşa-Tuzluçayır’a gelin. Tuzluçayır’dan Natoyolu Caddesi’ne dönün. Natoyolu’ndan Doğukent Bulvarı’na çıktığınızda Metro Grossmarket’in karşısında IKEA Ankara mağazasını görebilirsiniz.

Çankaya, Oran, Birlik Mahallesi ve Kırkkonaklar’dan gelirken çevreyoluna çıkın ve Elmadağ istikametine doğru devam ederek Doğukent Bulvarı’na gelin. Bulvarı takip ederek düz devam edilin ve IKEA Ankara mağazasına ulaşın.

Batıkent, Yenimahalle, Demetevler ve Etlik’ten Ulus istikametine gelinir. Ulus’tan Altındağ Belediye Binası’ndan sola dönülerek Talatpaşa Caddesi’ne çıkılır. Zekai Tahir Burak Doğum Hastanesi önünden devam edilerek Dikimevi’ne ulaşılır. Buradan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünden Abidinpaşa- Tuzluçayır’a gelinir. Tuzluçayır’dan sola doğru Natoyolu Caddesi’ne dönülür. Natoyolu’ndan Doğukent Bulvarı’na çıkıldığında Metro Grossmarket karşısında IKEA Ankara’yı görebilirsiniz.

Batıkent istikametinden gelirken Samsun yolu da kullanılabilir. Samsun’dan gelirken çevreyolunu kullanarak Bayındır Barajı’nı geçin, Boğaziçi Mahallesi’ne dönün ve Doğukent Bulvarı’na çıkın. Bulvar üzerinde, Metro Grosmarket’in karşısında IKEA Ankara mağazasını görebilirsiniz.

Eryaman ve Sincan'dan gelirken İstanbul yolu üzerinden Konya yolu istikametine dönün. Keklikpınarı sapağına gelip sola sapın ve TRT Oran kavşağına kadar gelin. Çankaya-Yıldız Mahallesi üzerinden Doğukent Bulvarı’na çıkın. Bulvarı takip ederek düz devam edilin ve IKEA Ankara mağazasına ulaşın.

Antalya, Eskişehir, Çayyolu, Yaşamkent, Ümitköy, Hacettepe, Bilkent ve ODTÜ'den geliyorsanız, Eskişehir yolu üzerinden Konya yolu istikametine dönün. Keklikpınarı sapağına gelip sola sapın ve TRT Oran kavşağına kadar gelin. Çankaya-Yıldız Mahallesi üzerinden Doğukent Bulvarı’na çıkın. Bulvarı takip ederek düz devam edilin ve IKEA Ankara mağazasına ulaşın

Keçiören ve Aydınlıkevler tarafından geliyorsanız, Samsun Yolu’na çıkıp Boğaziçi Mahallesi’ne dönün ve Doğukent Bulvarı’na çıkın. Bulvar üzerinde, Metro Grosmarket’in karşısında IKEA Ankara mağazasını görebilirsiniz.

Adana, Mersin, Aksaray, Konya, Gölbaşı, İncek’ten gelirken Oran- Çankaya istikametine dönün ve TRT Oran kavşağına gelin. Çankaya-Yıldız Mahallesi üzerinden Doğukent Bulvarı’na çıkın. Bulvarı takip ederek düz devam edilin ve IKEA Ankara mağazasına ulaşın.

EGO ulaşım bilgileri:
Ege Mah.-ODTÜ(323), Ege Mah.-Lojman-Kızılay(330), Ege Mah.-Dikimevi(334), Y.Abdal-Ulus(336), Metehan-Siteler(337), Ege Mah.-6.Cad.-Sıhhiye(338), Ege Mah.-Sıhhiye-Ulus(339), Ege Mah.-DDY(340), (339) Ege Mah.-Kızılay(341), Akşemseddin-Su Deposu-Sıhhiye-Ulus(351), Boğaziçi-4.Cad-Ulus(353)
Cumartesi – Pazar
(159) Gölbaşı TOKİ - IKEA güzergahlar da otobüsler
Dolmuş ile ulaşım bilgileri:
Ulus-Mamak-Kayaş hattını kullanın.

7. Mağazalara gelmek için neden müşteri servisiniz yok?
Mağazalarımızın açılacağı yerler belirlenirken toplu ulaşımın kolay olmasına dikkat ediliyor. Belediye otobüsleri mağazalarımıza ulaşabileceğiniz kadar yakın. Dönüşlerinizde ise gerek duyduğunuzda restoran bölümdeki telefonları kullanarak ya da Danışma’nın yardımıyla taksi çağırma imkanımız mevcut.

IKEA’da Alışveriş

1. IKEA mağazalarında alışveriş yaparken neden personele daha az ihtiyacım var?
Çünkü IKEA mağazalarında Mekanik Satış Sistemi uygulanıyor. Alışverişinizi yaparken ihtiyacınız olan tüm bilgileri teşhirde sergilenen üründe ve raflardaki ürünlerin etiketlerinde bulabilirsiniz. Fiyatları kolayca görebilir ve etikette belirtilen bölümden ürününüzü kendiniz alabilirsiniz. Yardıma ihtiyaç duyarsanız satış ekibimiz her zaman yardıma hazırdır.

2. Mekanik Satış Sistemi ne demek?
Mekanik satış sistemi, en kısa tanımıyla kendi işinizi kendiniz yapmanız demektir. Yani alışverişinizi kolaylaştıracak şekilde gruplandırılmış mağazamızda kendi başınıza dilediğiniz hızda dolaşmak ve beğendiğiniz ürünleri etiketlerinde belirtilen depo noktalarından kendinizin alması demektir. Burada amacımız sizi sürece dahil etmek ve maliyetlerimizi düşürerek bunu fiyatlarımıza yansıtmaktır. Ürünlerimizi düşük fiyata sunmamızda rolünüz büyük!

IKEA Ürünleri

1. Stoklarda bulunmayan bir ürün için sipariş verebilir miyim?
Almak istediğiniz ürün o an stoklarımızda bulunmuyorsa lütfen satış temsilcisinden ürünün yaklaşık geliş tarihini size söylemesini isteyin. İlgilendiğiniz IKEA ürününün kodunu kaydedin ve size verilen tarih yaklaştığında Müşteri Hizmetleri’ni arayıp kodu söyleyerek son durumu öğrenin. Ürününüz geldiyse mağazamıza gelip hemen satın alabilirsiniz.

2. Aradığım her ürünü niye stokta bulamıyorum?
9.000’den fazla mobilya ve ev aksesuarını aynı çatı altında sunuyoruz. Bazı ürünler beklediğimizin çok üzerinde talep görüyor. Ayrıca yılda 4 defa yeni ürünlerin ürün gamına girişi sırasında kimi zaman küçük gecikmeler yaşanabiliyor. IKEA olarak sizi mutlu etmek ve isteklerinizi yerine getirmek için çalışıyoruz. Gecikmeleri en düşük düzeyde tutmak ve stoğu biten ürünleri belirleyip en kısa zamanda yenilerini sağalamak için sürekli stok kontrolleri yapıyoruz. Beklediğiniz ürünü en kısa zamanda tedarik etmeye uğraşıyoruz. Beğendiğiniz ürün stokta yoksa lütfen ürün kodu alın ve Müşteri Hizmetleri' ni arayarak mağazaya gelmeden stok durumunu takip edin. Sizi bilgilendirmekten her zaman mutluluk duyarız.

3. IKEA ürünleri hangi ülkede üretiliyor?
IKEA’nın ruhu ve tasarımları %100 İskandinav. Ancak her zaman müşterilerimize en düşük fiyatı sunabilmek için üretimimizi 50 farklı ülkedeki 2000’den fazla tedarikçimizle gerçekleştiriyoruz. Geldikleri ülke ne kadar farklı olursa olsun, ürünlerimizin hepsinin gerçek IKEA malı olduğu kesin.

4. Artık satılmayan eski ürünlerinizin yedek parçalarını bulunduruyor musunuz?
Ürün gamından çıkan ürünlerin çoğu, özellikle de aydınlatma ve jaluziler için yedek parça bulunduruyoruz. Bunların dışındaki ürünler için yedek parçaya ihtiyaç duyduğunuzda Fırsat Köşesi’ne bakabilirsiniz. Zaman aşamına uğrayan ürünlerin eldeki yedek parçaları veya vidaları bittiğinde devamının gelmediğini üzülerek belirtiriz.

5. Neden teşhirdeki ürünü satmıyorsunuz?
IKEA satış temellerine göre her ürünün, etiketli bir teşhir ürünü bulunmalıdır. Böylece müşterilerimiz alacağı ürünü inceleyerek ürün hakkında daha net bilgi sahibi olur ve alışveriş etmesi kolaylaşır. Ürün gamımızı müşterilerimize gösterebilmek ve özellikle çoğu yassı kutuda satılan ürünümüzün monte edilmiş halini sergilemek amacıyla teşhirden ürün satmıyoruz.

Yüksek hacimlerde ürün sattığımız ve mağazalarımızda sürekli stok takibi yaptığımız için, stokları biten ürünlerde müşterilerin ürünü takip edebilmelerini kolaylaştırmak için ürün üzerinde de iletişime yer vererek ürünü teşhirde tutuyoruz.

Ödeme

1. Hangi kredi kartına kaç taksit yapılıyor?
IKEA mağazalarında size en uygun biçimde ödeme yapabilirsiniz.

Nakit, döviz (dolar, euro ve sterlin), ATM kartları, Visa, Mastercard, Electron ve Maestro kartları geçerlidir.

150 TL'ye kadar olan mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinizde Akbank* ve Finansbank** kredi kartları ile vade farksız 3 taksit, 150 TL üzeri mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinizde ise vade farksız 6 taksit fırsatı vardır. IKEA Aile Kart sahiplerine ise, 150 TL ve üzeri mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinde Akbank* ve Finansbank** kredi kartları ile vade farksız 9 taksit uygulanmaktadır.

Garanti Bonus/Miles&Smiles*** kredi kartları ile tüm mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinde vade farksız 3 taksit imkanı bulunmaktadır. IKEA Aile Kart sahiplerine ise, 150 TL ve üzeri alışverişlerinde Garanti Bonus/Miles&Smiles*** kredi kartları ile vade farksız 6 taksit uygulanmaktadır.

Diğer banka kartlarındaki vade farklı taksit seçeneklerini öğrenmek için, Müşteri Hizmetleri'ne danışabilirsiniz.

* Axess, Wings, Free ve Bank’o Card Axess sahipleri için geçerlidir.
** Finansbank bireysel kredi kartları için geçerlidir. Finansbank ticari kredi kartları için geçerli değildir.
*** Garanti Bonus ve Miles&Smiles kredi kartları için geçerlidir. Diğer Banka Bonus kartları ve Bonus Flexi, Bonus Genç, American Express Business kredi kartları için geçerli değildir.

İade ve Geri Ödemeler

1. İade politikanız nasıl?
Alışverişinizden herhangi bir nedenle memnun kalmadığınızda, para iadesi veya değiştirme için tek yapmanız gereken; ürünü orijinal ambalajında, fiş/faturasıyla birlikte satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde geri getirmektir. Firma adına kesilen faturalarda ise, satın alan firmanın iade faturası ile değişim veya iade yapılabilir. Beyaz eşya, kesilmiş kumaş, bitki, Fırsat Köşesi’nden alınmış ürünler ile mutfak tezgahı gibi siparişiniz üzerine kesilmiş/tasarlanmış ürünlerin iadesi yapılamaz.


Nakliye ve Montaj

1. Nakliye ve montaj işlerini kime ve nasıl yaptıracağım?
IKEA ürünlerinin çoğu, özel aletler getirmeden evde kolayca monte edebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Ürünün içinden çıkan kullanım kılavuzundan yararlanarak parçaları birleştirmesi kolaydır. Yassı kutulardaki IKEA ürünleri arabaların bagajına kolayca yüklenir, rahat taşınır. Yani IKEA müşterileri beğendikleri ürünü alır, hemen evlerine götürür ve aynı gün kullanmaya başlarlar.

İşte bu yüzden IKEA mağazalarında nakliye hizmeti ürünün fiyatına dahil değildir. Bu hizmetin bedelini sadece kullandığınız zaman ödersiniz. Aldığınız ürünlerin nakliyesini ve/ veya montajını kendiniz üstlenmek istemezseniz, mağazalarımızda düşük bir ücret karşılığında bu hizmetler ile ilgili size yardımcı olabiliriz.

Mağazalarımızda montaj hizmeti IKEA montaj ekipleri tarafından, nakliye hizmeti ise DHL Lojistik A.Ş. tarafından verilmektedir. Nakliye ve montaj hizmet bankolarını, mağazalarımızda kasalardan geçtikten sonra çıkışa doğru bulabilirsiniz.

Garanti

1. Garanti şartlarınız nelerdir?
Garanti süresi faturada belirtilen teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. Ürün ve bütün parçaları firmamızın garantisi kapsamındadır.

Ürünün garanti süresi içinde arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürünün tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, ürünün Türkiye’deki herhangi bir IKEA mağazasına teslim edildiği tarihte başlar. Garanti süresi içindeki ürünün malzeme ve işçilik veya montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde yapılan masraflar ve değiştirilen parça için ücret talep etmeksizin tamiri yapılır.

Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen ürünün a) Teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde, aynı arızayı ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla ortaya çıkması sonucu, ürününden yararlanamamanın süreklilik kazanması, b) Tamiri için gereken azami sürenin aşılması c) Servis istasyonunun olmaması halinde sırayla satıcı, ithalatçısı veya imalatçısından birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün olmadığının belirlenmesi durumlarında tüketici, ürünün ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ürünün kaybı oranında bedel indirimi talep edebilir.

Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

Ürünün garanti kapsamında tamir edilebilmesi için faturanın aslı veya fotokopisi mutlaka servise ibraz edilmelidir.Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğüne başvurabilir.

2. Ürünlerim için yedek parçaları nasıl temin edebilirim?
Ürünleriniz için ihtiyacınız olan yedek parçaları IKEA mağazaları Müşteri Hizmetleri alanından temin edebilirsiniz. Yedek parça fiyat listesi için lütfen tıklayın.
Listede yer almayan yedek parça taleplerinizi size en yakın IKEA mağazasındaki Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçerek iletebilirsiniz.

IKEA Katalog

1. Yeni katalog ne zaman çıkıyor? Nasıl alabilirim?
IKEA kataloğu her yıl Eylül ayında çıkıyor ve mağazalarımızın bulunduğu iller olan İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara’nın pek çok yerinde kapılara ücretsiz dağıtılıyor. Evinize dağıtım yapılmadıysa kataloğunuzu mağazalardan almanız da mümkün. Ayrıca, her zaman için sitemizdeki online kataloğu inceleyerek IKEA ürünleriyle ilgili kolayca bilgi edinebilirsiniz.
Online kataloğa bakmak için lütfen tıklayın.

IKEA Kurumsal

1. IKEA KURUMSAL nedir, hizmetleri nelerdir?
Güzel tasarımlı, kaliteli, kullanışlı binlerce çeşit mobilya ve aksesuarı düşük fiyata sunan IKEA mağazalarında; işyeriniz için zevkinize uygun, yaratıcı ve pratik çözümler sizleri bekliyor. Ofis dolaplarından aydınlatmalara, dönen sandalyelerden masalara kadar aradığınız her ürünü birbirinden değişik modellerde bulabileceğiniz IKEA mağazalarında; IKEA Kurumsal Satış Departmanı, sizlere yoğun temponuzda işyerinizi rahatlıkla dekore etmenizi sağlayacak kolaylıklar sunuyor.

2. IKEA KURUMSAL kimlere hizmet vermektedir?
Ofisler, restoranlar, oteller, ana okulları, eğitim kurumları, yurtlar, hastaneler, mağazalar ve benzer iş alanlarında faaliyet gösteren kurumsal firmalara hizmet vermekteyiz.

3. IKEA KURUMSAL indirim oranları nelerdir ve bu oranlardan yararlanmak için ne yapmalıyım?
IKEA KURUMSAL Kart ile yapacağınız her alışverişinizde anında indirim kazanırsınız.

•  Kasa İndirimi:

0 - 2.999TL arası           %1 indirim
3.000 - 4.999TL arası     %2 indirim
5.000 - 6.999TL arası     %3 indirim
7.000 – 9.999TL arası    %4 indirim
10.000TL ve üzeri          %5 indirim

•  Nakliye indirimi (Şehir içi):

3.000 - 10.000TL arası   %25 indirim
10.000 - 19.999TL arası %50 indirim
20.000TL ve üzeri    Ücretsiz*
* 1000 kg üzeri nakliyede tonaj bedeli alınır.

•  IKEA KURUMSAL Kart'a Sahip Olabilmek için Gerekli Evraklar:

Şahıs firmaları için:
Vergi levhası fotokopisi, T.C. Kimlik numarası

Şirketler için:
Vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, şirket adına satın almaya yetkili kişileri belirten şirket antetli kağıdına yazılmış olan yetki belgesi (en fazla 3 isim)

NOT: Sizden istenilen bu belgeleri, imzalamış olduğunuz kart başvuru formu ile birlikte ilgili mağazaya, posta, email veya faks yoluyla ulaştırabilirsiniz.

Online olarak Kurumsal Kart başvurusu için  www.ikeakurumsal.com  internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

4. IKEA KURUMSAL tüm şehirlere hizmet vermekte midir?
Telefon,email veya faks yoluyla sipariş verebilme olanakları bulunduğu için tüm şehirlere ulaşabilmekteyiz.

5. IKEA KURUMSAL’ın müşterilere sağladığı kolaylıklar nelerdir?
•    Ürün seçiminde destek
•    Mağaza alışverişlerinde kasa kuyruğunda beklememe rahatlığı
•    Siparişinizde bulunup mağaza stoklarımızda olmayan ürünlerin takibinin yapılarak, ilgili ürünler stoklarımıza girdiğinde haber verilmesi
•    Siz kendi işinizle ilgilenirken siparişlerinizi biz sizin adınıza toplar, hatta nakliye günününe kadar depolarız.*
•    E-mail, telefon ve faks yoluyla sipariş verme imkanı
•    İndirim avantajları

*Detaylı bilgiyi IKEA KURUMSAL personelinden alabilirsiniz.

6. IKEA KURUMSAL’da nakliye ve montaj hizmet avantajı bulunmakta mıdır?
Satın aldığınız ürünlerin nakliyesi için yardıma ihtiyaç duyarsanız, anlaşmalı nakliye şirketimiz ile aldığınız ürünlerin, uygun bir ücret karşılığı kapınıza kadar taşınmasını organize edebiliriz.

Çoğu IKEA ürünü, müşterilerimiz tarafından kolayca monte edilebilecek şekilde tasarlanır. Ancak tercih ederseniz, anlaşmalı montaj şirketi ile uygun bir ücret karşılığı bu hizmetten faydalanmanızı sağlayabiliriz.

7. IKEA KURUMSAL’a uzaktan sipariş verme imkanı bulunmakta mıdır?
İster e-mail, ister telefon, isterseniz de faks yolu ile sipariş verebilirsiniz.

8. İşyerim için alışveriş yaptım, ödememi nasıl yapacağım? IKEA KURUMSAL’ın ödeme avantajları nelerdir?
Mağazamıza gelmeden;
    •  Banka Havalesi ve EFT
    •  Kredi Kartı Otomatik Ödeme Emri ile

Mağazalarımızdan;
    •  Nakit
    •  Kredi Kartı*

*Tüm Akbank kredi kartlarında, 150 TL ve üzeri alışverişlerde vade farksız 6 taksit, IKEA Kurumsal Kart sahiplerine 150 TL ve   üzeri alışverişlerde vade farksız 12 taksit uygulanır. Tüm Akbank kredi kartı sahiplerine, 150 TL’ ye kadar olan alışverişlerde vade farksız 3 taksit fırsatı.

Diğer banka kartlarındaki vade farklı taksit seçeneklerini öğrenmek için Müşteri Hizmetleri’ne danışabilirsiniz.


9. IKEA KURUMSAL Kart’a nasıl sahip olabilirim?
www.ikeakurumsal.com adresimizden Kurumsal Kart Formumuzu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

10. İnternetten yapacağım alışverişlerde IKEA KURUMSAL Kartı kullanabilir miyim?
İnternetten yapacağınız alışverişlerinizde, IKEA KURUMSAL Kart henüz kullanılamamaktadır.

11. IKEA KURUMSAL’a nasıl ulaşabilirim?
Tüm mağazalarımızda kurumsal satış ekiplerimiz sizlere hizmet vermek için hazırdır. Aşağıdaki iletişim bilgilerimizi görebilirsiniz;

Ümraniye Kurumsal
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi
Balkan Caddesi No:62 Ümraniye-İstanbul
Tel: 0 (216) 528 05 55
Faks: 0 (216) 528 05 60
umraniyekurumsal@ikea.com.tr

Bayrampaşa Kurumsal
Forum İstanbul, Kocatepe Mahallesi Çanak Bölgesi
34030 Bayrampaşa-İstanbul
Tel: 0 (212) 443 00 00
Fax: 0 (216) 528 05 60
bayrampasakurumsal@ikea.com.tr

İzmir Kurumsal
Kazım Dirik Mahallesi 372.Sokak, NO:34
35030 Bornova-İzmir
Tel: 0 (232) 498 08 00
Faks: 0 (216) 528 05 60
izmirkurumsal@ikea.com.tr

Bursa Kurumsal
Yeni Yalova Yolu Üzeri Bursa Şehirler Arası Otobüs Terminali yanı, Alaşar Mahallesi,
Osmangazi - Bursa
Tel: 0 (224) 270 85 00
Faks: 0 (216) 528 05 60
bursakurumsal@ikea.com.tr

Ankara Kurumsal
Anatolium Ankara Alışveriş Merkezi Akşemsettin Mahallesi, Doğukent Caddesi No:215/A-1
39658 Mamak – Ankara
Tel: 0 (312) 371 77 00
Faks: 0 (216) 528 05 60
ankarakurumsal@ikea.com.tr


Çocuk Oyun Alanı

1. Çocuk Oyun Alanı'na neden 3 yaşından küçük çocukları almıyorsunuz?
IKEA olarak müşterilerimize ailece tüm günü keyifle geçirebilecekleri bir mağaza ortamı yaratmayı hedefliyoruz. Çocuk Oyun Alanı da, ebeveynlerin rahat alışveriş yapmaları için çocuklarını güvenle bırakabilecekleri bir mekân olarak tasarlandı. Yaşça büyük çocukların oyun oynarken istemeden zarar vermemeleri için 3 yaşından küçük çocukları oyun alanına alamıyoruz.

2. Çocuk Oyun Alanı'na neden 6 yaşından büyük çocukları almıyorsunuz?
IKEA olarak müşterilerimize ailece tüm günü keyifle geçirebilecekleri bir mağaza ortamı yaratmayı hedefliyoruz. Çocuk Oyun Alanı da, ebeveynlerin rahat alışveriş yapmaları için çocuklarını güvenle bırakabilecekleri bir mekân olarak tasarlandı. Yaşça küçük çocuklara oyun oynarken istemeden zarar vermemeleri için 6 yaşından büyük çocukları oyun alanına alamıyoruz.

3. Çocuk Oyun Alanı aynı anda neden sadece 20 çocuk ile sınırlı?
Çocuk Oyun Alanı’nda 2 gözetmen görev yapmaktadır. Özellikle yoğun günlerde bir gözetmen kayıt alırken diğer gözetmen çocuklarla ilgilenmektedir. IKEA için çocukların güvenliği ve kontrolü her zaman önceliklidir. Sağlıklı takip ve güvenli bir ortam için aynı anda alana alabileceğimiz çocuk sayısını 20 adetle sınırlamış durumdayız.

4. Çocuklar, Çocuk Oyun Alanı’nda neden bir saatten fazla kalamıyorlar?
Tecrübelerimizden öğrendik ki genelde çocuklar, Çocuk Oyun Alanı’nda bir saatten fazla kalınca sıkılıp annelerini istiyorlar. Hem bunu önlemek hem de sıra bekleyen diğer çocukların da aynı eğlenceli aktiviteden yararlanmalarını sağlamak için bir saat sınırlaması uyguluyoruz.

5. Çocuk Oyun Alanı’na girmek için neden 120 cm boy sınırı var?
Çocuk Oyun Alanı’ndaki boy sınırlamasının tek nedeni çocuklarınızın güvenliğidir. Özellikle top oyun alanında küçük çocukların, 6 yaşından büyük ve/veya 120 cm’den uzun çocukların çarpması ile canlarının yanması ve yaralanmaları riskini önlemeye çalışıyoruz.

6. Sinema salonunda neden bir gözetmen yok?
Mağazalarımızdaki sinema salonları 7 yaş ve üzeri çocuklar düşünülerek hazırlanmıştır. Bu yaş grubundaki çocukların güvenliğini tehlikeye sokacak herhangi bir ortam bulunmadığından IKEA mağazalarının sinema salonunda bir gözetmen bulunmasına gerek duymuyoruz.

IKEA Aile Kart

1. IKEA Aile Kart nedir?
IKEA Aile Kart, IKEA mağazalarındaki başvuru noktasından birkaç dakika içinde ve ücretsiz olarak kolayca edinebileceğiniz bir müşteri kartıdır. Bu kart, Türkiye genelinde IKEA mağazalarında yapılan mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinde geçerlidir. IKEA Aile Kart sahipleri, kartın geniş ve sürekli değişen avantajlarından yararlanmanın yanı sıra, IKEA mağazalarındaki fırsat ve yeniliklerden doğrudan ve öncelikli bilgilendirilme şansı bulurlar.

2. IKEA Aile Kart’ın avantajları nelerdir?
Alışverişinizin %1’i kadarını puan olarak biriktirip harcayabilirsiniz, 150 TL ve üzeri mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinde Akbank ve Garanti Bonus/Miles & Smiles kredi kartları ile vade farksız 9 taksit uygulanır. IKEA mağazalarındaki tüm aktivite ve yeniliklerden öncelikli haberdar olma fırsatı bulursunuz. Sürekli değişen ürünlerde özel indirimler kazanırsınız.

3. IKEA Aile Kartı nereden alabilirim ve ne zaman kullanmaya başlayabilirim?
IKEA mağazalarındaki IKEA Aile Kart Başvuru Noktası’ndan birkaç dakika içinde ve ücretsiz olarak kartınızı edinebilirsiniz. Başvuru için 18 yaşından büyük olmak ve T.C. kimlik numarasını bilmek yeterlidir. Yabancı uyruklu müşterilerimiz pasaport numarası ile başvurabilirler. IKEA Aile Kartınız en fazla 30 dakika içinde kullanıma açılacaktır. Ayrıca birden fazla ek kart oluşturabilirsiniz. Böylece ana kart sahibi olarak, size bağlı ek kart sahipleriyle birlikte puan biriktirip ortak hesabınızdan puan harcayabilirsiniz.

4. IKEA Aile Kart’a internetten başvuru yapabilir miyim?
Evet, yapabilirsiniz. Online başvuru için tek yapmanız gereken buradaki bağlantı adresine tıklayıp online başvuru formu sayfasına gitmek ve bu formu doldurmak. Başvurunuz ile ilgili size en kısa sürede e-posta ve SMS yolu ile ulaşılacaktır. Sonrasında IKEA Aile Kart’ınızı size en yakın IKEA mağazasındaki IKEA Aile Kart başvuru noktasından alabilir ve hemen fırsatlarla dolu alışverişe başlayabilirsiniz.

5. Kazandığım puanları mağazada nasıl ve ne kadar sürede kullanabilirim?
IKEA Aile kartınız ile yaptığınız mobilya alışverişlerinizin toplam tutarının %1'i kadarını puan olarak kazanırsınız.
Birikmiş puanlarınızı kazanıldığı senenin son günü mağaza kapanışına kadar IKEA mağazalarında mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinizde kullanabilirsiniz

6. IKEA Aile Kart ile yaptığım alışverişlerin faturasını ticari ünvan adına kestirebilir miyim?
IKEA Aile Kart, çeşitli indirim ve fırsatlar sunan kişiye özel müşteri kartıdır. Ticari ünvan adına fatura kesilemez. Ticari müşterilerimiz için pek çok avantajlar sunan IKEA Kurumsal Kart ile ticari ünvan adına fatura kesilebilmektedir.
Nakliye Hizmeti
Nakliye Hizmeti
Düşük bir ücret karşılığında nakliye hizmetinden yararlanabilirsiniz.
Ödeme Seçenekleri
Ödeme Seçenekleri
IKEA mağazalarında size en uygun şekilde ödeme yapabilirsiniz.
Hediye kart
Hediye kart
Sevdiklerinize güzel bir hediye almanın keyfini yaşamak isterseniz, artık Hediye Kart var.