Sıkça Sorulan Sorular

150 TL ve üzeri mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinizde CardFinans* ve Maximum Kart** kredi kartlarına vade farksız 9 taksit, ve Axess*** ile Garanti Bonus/Miles&Smiles**** kredi kartlarına vade farksız 6 taksit ile ödeme imkanı kazanırsınız.

Aile Kart sahipleri, yıl boyu değişen indirimli ürün fırsatlarından ve bir çok kampanyadan faydalanırlar.

Her alışverişinizin %1'i kadarını IKEA Aile Para olarak biriktirip senenin son gününe kadar harcayabilirsiniz.

IKEA mağazalarındaki tüm aktivite ve yeniliklerden öncelikli haberdar olma fırsatı bulursunuz.

(*) Finansbank ’ın tüm bireysel ve ticari kartları için geçerlidir.

(**) İş Bankası Maximum Kartlar, Maximiles, şirket kredi kartı, Vadematik kartı, Ziraat Maximum kredi kartları için geçerlidir.

(***) Axess, Wings, Free ve Bank’o Card Axess sahipleri için geçerlidir.

(****) Garanti Bonus ve Miles & Smiles kredi kartları için geçerlidir. Diğer banka Bonus kartları ve Bonus Flexi, Bonus Genç, American Express Business kredi kartları taksit kampanyasına dahil değildir.

IKEA mağazalarındaki IKEA Aile Kart başvuru noktalarından birkaç dakika içinde ve ücretsiz olarak kartınızı edinebilirsiniz. Başvuru için 18 yaşından büyük olmak, T.C. kimlik ve cep telefonu numarasını bilmek yeterlidir. Yabancı uyruklu müşterilerimiz pasaport numarası ile Müşteri Hizmetlerine başvurabilirler. IKEA Aile Kartınız en fazla 30 dakika içinde kullanıma açılacaktır.

İnternet üzerinden başvurmak için tek yapmanız gereken buradaki bağlantı adresine tıklayıp elektronik başvuru formu sayfasına gitmek ve bu formu doldurmak. Sonrasında IKEA Aile Kart'ınızı size en yakın IKEA mağazasındaki restoran alanında veya kasalardan önce yer alan IKEA Aile Kart dokunmatik ekranlarından alabilir ve hemen fırsatlarla dolu alışverişe başlayabilirsiniz.

IKEA Aile Kart çeşitli avantajlar sunan bir müşteri kartı olup, kredi kartı gibi bir ödeme aracı değildir. IKEA Aile Kartınız ile 150 TL ve üzeri mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinizde CardFinans* ve Maximum Kart** kredi kartlarına vade farksız 9 taksit, ve Axess*** ve Garanti Bonus/Miles&Smiles**** kredi kartlarına vade farksız 6 taksit fırsatından faydalanabilirsiniz.

Finansbank’ın tüm bireysel ve ticari kartları için geçerlidir.
**  İş Bankası Maximum Kartlar, Maximiles, şirket kredi kartı, Vadematik kartı, Ziraat Maximum kredi kartları için geçerlidir.
***  Axess, Wings, Free ve Bank’o Card Axess sahipleri için geçerlidir. 
****  Garanti Bonus ve Miles & Smiles kredi kartları için geçerlidir. Diğer banka Bonus kartları ve Bonus Flexi, Bonus Genç, American Express Business kredi kartları taksit kampanyasına dahil değildir.

Bir IKEA Aile Kart sahibi iseniz kendinize bağlı birden fazla ek kart oluşturabilirsiniz. Böylece ana kart sahibi olarak, size bağlı ek kart sahipleriyle birlikte IKEA Aile Para biriktirip ortak hesabınızdan IKEA Aile Para harcayabilirsiniz. Ana kartınıza bağlı bir ek kart oluşturmak için Müşteri Hizmetlerine başvurabilirsiniz.

IKEA Aile Kartınız yanınızda olmasa dahi kasalarda TC kimlik numaranızı kullanarak tüm IKEA Aile Kart avantajlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz. Ancak kartınızda birikmiş puanlarınızı kullanmak isterseniz, güvenliğiniz açısından tek defaya mahsus kullanılan bir Geçici Kart edinmeniz gerekmektedir. Geçici kartınızı IKEA mağazalarındaki restoran alanında veya kasalardan önce yer alan dokunmatik ekranlardan birkaç dakika içinde kolayca edinebilir ve biriktirdiğiniz puanları hemen kullanabilirsiniz.

IKEA Aile Kart sahibi iseniz IKEA Aile Kartınız yanınızda olmadığında Geçici Kart kullanarak birikmiş puanlarınızı kullanabilirsiniz. Geçici Kart; güvenliğiniz açısından yalnızca kartın alındığı gün yapılan ilk alışverişinizde geçerlidir ve alışverişiniz sonrası sizden teslim alınarak imha edilir. Geçici kartınızı IKEA mağazalarındaki restoran alanında veya kasalardan önce yer alan dokunmatik ekranlardan birkaç dakika içinde kolayca edinebilir ve biriktirdiğiniz puanları hemen kullanabilirsiniz.

Dönemsel olarak değişen indirimli ürünleri, mağaza genelinde turuncu renkteki IKEA Aile indirim etiketlerinden takip edilebilirsiniz. Ayrıca bu ürünleri; web sitesinden ve IKEA Aile Kart başvuru noktasındaki TV ekranından takip edebilirsiniz.

IKEA Aile kartınız ile yaptığınız alışverişin toplam tutarının %1'i kadarını IKEA Aile Para olarak kazanırsınız. Birikmiş puanlarınızı kazanıldığı senenin son günü mağaza kapanışına kadar IKEA mağazalarında mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

IKEA Aile Kartı, sadece Türkiye'deki IKEA Mağazalarında yapılan mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinizde geçerlidir.

IKEA Aile Kart, çeşitli indirim ve fırsatlar sunan kişiye özel müşteri kartıdır. Ticari ünvan adına fatura kesilemez. Ticari müşterilerimiz için pek çok avantajlar sunan IKEA Kurumsal Kart ile ticari ünvan adına fatura kesilebilmektedir.

Kartınızın içinde biriken puanların kullanımında güvenliğinizi sağlamak için IKEA Aile Kart'ı edinirken TC Kimlik numaranızı alıyoruz. Ayrıca, IKEA Aile Kart’ınızın yanınızda bulunmadığı zamanlarda TC Kimlik Numaranız ile IKEA Aile Para kazanabilir ve geçerli indirim ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.